Infotund salvestusseadmete- ja kandjate importijatele. Muudatused erakopeerimise tasu süsteemis.

Vastav seadusesäte toob kaasa hulgaliselt muudatusi senikehtinud süsteemis, kus tasu maksid vaid analoogseadmete ja salvestuseta CD ja DVD toorikute maaletoojad. Edaspidi tekib tasu maksmise kohustus süle- ja tahvelarvuti, lauaarvuti, nutitelefoni, salvestusfunktsiooniga teleri ja teiste seadmete pealt.
 
Justiitsminister on oma käskkirjaga nr 22 (18.03.2021) kinnitanud Eesti Autorite Ühingu erakoopeerimise tasu kogujaks aastatel 2021-2023. Sellega seoses palume salvestusseadmete ja salvestuskandjate tootjad, importijad, müüjad ning isikud, kes toovad salvestusseadmeid ja -kandjaid teisest Euroopa Liidu liikmesriigist Eestisse osalema veebiarutelul, mis toimub 30. märtsil 2021 kell 11.00 Teamsi vahendusel. Kohtumisel tutvustame asjaosalistele lähemalt erakopeerimise tasu süsteemi muudatusi. Kui teile pole juba edastatud EAÜ poolt kalendrikutset, kuid soovite siiski osaleda, siis palume sellest teavitada EAÜd aadressil eau@eau.org, misjärel teile edastatakse kohtumise link.
 
Peamised teemad, mis tulevad arutamisele:
•    Selgitame millistes olukordades peab maaletooja või edasimüüja erakopeerimise tasu kinni pidama ja maksma;
•    Tutvustame uut salvestusseadmete ja -kandjate loelu ja tariife ning aruandluse esitamise tähtaegasid;
•    Räägime milliseid andmeid/dokumente tuleb EAÜ-le edastada ja kuidas toimub imporditud seadmete ja vahendite raporteerimine;
•    Selgitame tasu tagastamise tingimusi 

Osalema on oodatud ettevõtte vastava valdkonna eest vastutav spetsialist.

Infotunni slaidid on kättesaadavad: Muudatused erakopeerimise tasu süsteemis

Vastused levinumatele küsimustele on leitavad KKK-st.

Eesti Autorite Ühingu veebileht kasutab parema veebilehitsemise kogemuse pakkumiseks küpsiseid.