Avaleht Eraldaja Teose kasutajale Eraldaja Muusikateose kasutamine helikandjal

Muusikateose kasutamine helikandjal

Autoril on ainuõigus lubada oma teost reprodutseerida ehk sellest koopiaid teha. EAÜ saab väljastada litsentsi selliste autorite loomingu kasutamiseks, kes on EAÜ või mõne teise riigi autoriühingu liikmed.

Alusta taotluse esitamist
Fotograaf: Silver Tõnisson

EAÜ luba ei ole vaja küsida siis, kui soovitakse salvestada muusikateoseid, mille kõik autorid on surnud üle 70 aasta tagasi. Juhul, kui soovitakse salvestada sellise autori teost, kes ei kuulu EAÜ-sse ega ka ühtegi teise autoreid esindavasse organisatsiooni, tuleb loa saamisest huvitatul pöörduda otse autori poole.

Mida teha, kui soovid muusikateost helikandjal kasutada?

  1. Esita taotlus.
  2. EAÜ väljastab arve, mis pärast tasumist toimib salvestusloana.
  3. Nüüd võid muusikateost kokkulepitud tingimustel reprodutseerida ja salvestada.

Kui soovid muusikateost kasutada online-teenuse puhul, tuleb ühendust võtta EAÜ-ga ning selgitada välja, millised load ja lepingud on teenuse avamiseks vajalikud.

Soovin kasutada muusikateost helikandjal

Helikandjaks võib olla nii CD, LP, MC, DVD kui ka USB. Järgneva vormiga saad alustada muusikateose kasutamise protsessi helikandjal.
Juhul, kui helikandja antakse välja näiteks nii CD-plaadi kui vinüülplaadina ja lugude koosseis neil erineb, siis palun too erinevused ära veebitaotluse viimasel lehel lisainfo-lahtris.

Soovi korral võid taotluse esitamiseks kasutada ka Exceli vormi, mille saad alla laadida SIIT.
Täidetud taotlus edastada salvestamise ja digikasutuse osakonna spetsialistile Margus-Koit Kivistikule (margus@eau.org).

Salvestamine ja online-kasutus

Kui soovid EAÜ-s registreeritud muusikateoseid salvestada andmekandjale (CD, LP jms), kasutada filmis või muud tüüpi audiovisuaalteoses või teha need kättesaadavaks veebis, tuleb selleks EAÜ-lt luba saada ning vajaduse korral sõlmida ka leping. EAÜ luba ei ole tarvis siis, kui soovid salvestada muusikateoseid, mille kõik autorid on surnud vähemalt 70 aastat tagasi või mille autorid ei ole EAÜ ega ühegi teise autoreid esindava organisatsiooni liikmed.

Täpsema teabe või loa saamiseks vali:

EAÜ salvestamise ja digikasutuse osakonna kontaktisikud

Marek Tihhonov

Tasujaotuse ja dokumentatsiooni osakond (online kasutus ja muusikateoste salvestamine)

Margus-Koit Kivistik

Tasujaotuse ja dokumentatsiooni osakond (audio- ja videosalvestuse litsentseerimine)