EAÜ soovitab: Music Meets Filmi programm

Music Meets Filmi programm on avalik ning kutsub kuulama!

Tänavune Music Meets Film jõuab huvilisteni juba 11. korda ja seda paneelide ja meistriklasside näol, mis pakuvad kuulajatele praktilist infot, rikastavaid kogemusi ning rahvusvahelist tutvusringkonna laiendamist.

Music Meets Filmi selle aasta osalejate fookus on noorel talendil, keda esindavad neljast eri riigist 8 noort filmiheliloojat, kes osalevad nii MMFi kui ka Industry@Tallinn & Baltic Evendi tervik programmis novembri keskpaigas. Nendega saab ühineda programmi kuulamisel kahe paneeli ja ühe meistriklassi raames, mis on võimalik Industry@Tallinn & Baltic Evendi Student/Talent akrediteeringu või päevapileti olemasolul.

MMFil tulevad arutelule autori- ja esitajaõigused ning tasu küsimused, režissööri ja helilooja vaheline suhtlus ning ka Emmy auhinna väärilise muusika loomine. Nende teemadega astuvad kuulajate ette:

  • Helilooja John Altman
  • Vandeadvokaat Priit Lätt
  • Helilooja Jonas Tarm
  • Muusikanõunik Nis Bøgvad
  • Helilooja Ann Reimann
  • Režissöör Tanel Toom

MMFi 8 osalist osalevad ka kinnises meistriklassis, kus nad loovad Orchestral Toolsiga muusika filmi lõigule ning analüüsivad seda koos filmi enda heliloojaga.

Music Meets Film on osa praktilise jätkuõppe programmist Discovery Campus, mis koosneb viiest alamprogrammist ning toob kokku lisaks heliloojatele ka operaatorid, näitlejad, stsenaristid ja filmikunstnikud. Industry@Tallinn & Baltic Evendi raames saab Tallinnast filmitööstuse tuiksoon, kuhu tulevad kokku tööstuse professionaalid üle maailma. See on aeg ja koht uuteks tutvusteks, projektide sünnikohaks ning olemasolevate ideede arenduseks.

Ülevaade programmist

John Altman. Creation of an Emmy Winning Score (avatud meistriklass)

  • Toimumisaeg: K, 15. november kell 13.00-14.30
  • Asukoht: Tallinna Muusika- ja Balletikooli suur kammersaal

Auhinnatud helilooja John Altman juhendab meistriklassi, kus uuritakse tema Emmyga pärjatud muusikat filmist “RKO 281” (1999). Räägitakse ka filmimuusika praktilisest küljest, loomingulistest keeltest filmitegemises ning kui palju loomingulist vabadust kaasneb filmimuusika komponeerimisega.

 

From Discomfort to Normality: Authors’ and Performers’ Rights and Remuneration (avatud paneel)

  • Toimumisaeg: N, 16. november kell 16.30-18.00
  • Asukoht: Nordic Hotel Forum, Altair saal

Üks-ühele vestlus helilooja Jonas Tarmi ja vandeadvokaadi Priit Läti vahel. Vestluse käigus saate selgeid vastuseid autorite ja esitajate õiguste ning tasustamise küsimustele. Eesmärk on rohkem teada saada oma õigustest ning kuidas sõlmida õiglaseid koostöö kokkuleppeid.

 

The Art of Translation: Communication between Director and Composer (avatud paneel)

  • Toimumisaeg: R, 17. november kell 10.00-11.30
  • Asukoht: Nordic Hotel Forum, Capella saal

Meeskonnatöös ja filmitegemises on suhtlus koostöö tuuma olemus. Eriti oluline see on siis, kui inimesed räägivad erinevaid loomingulisi keeli. Sel juhul on see nii režissööride ja filmiheliloojate puhul. Selle suhte ja dünaamika arutamiseks on kokku tulnud režissöör Tanel Toom, helilooja Ann Reimann ja muusikanõunik Nis Bøgvad moderaatorina.

 

Rescoring a Film from Black Nights Film Festival (kinnine meistriklass MMFi 8 osalejale)

Osalejatele praktilise filmiheliloomise kogemuse pakkumiseks on ühinenud Orchestral Tools ja filmitegijad. Üks Pimedate Ööde Filmifestivali filmidest on valitud MMFi programmi ja sellest valitud klipile loovad programmi osalejad Orchestral Toolsi abil uue muusika. Meistriklassi raames esitatakse ja analüüsitakse osalejate loomingut koos heliloojaga, kes annab tagasisidet noortele talentidele.

LINGID