EAÜ toetab Rock FM Aasta Hümni 2023 võitjat

EAÜ toetab Rock FM Aasta Hümni 2023 võitjat

Eesti rokifännid valisid Aasta Hümniks ansambel HND loo “Kõik ei saa korda”.

Teist aastat valisid Rock FMi kuulajad Aasta Hümni. 4500 osalejaga hääletamisel võidutses kodumaises arvestuses vana hea HND looga “Kõik ei saa korda.” Välismaa lugudest hinnati parimaks Metallica If Darkness Had A Son”.

Kusjuures Metallica võidutses Rock FMi Aasta Hümnil ka 2022. aastal looga  “Lux Æterna”.

Eesti arvestuses teisele kohale tuli Ollie “Venom” ning kolmandale Ollie sõbrad ansamblist Bedwetters looga “Monsters”.

“See on 18 aastase tegutsemise jooksul esimene HND võit. Kusjuures “Kõik ei saa korda” oli selline lugu, mille puhul me mõtlesime, kas tuleb üldse plaadile või mitte. Oli viimane hetk ja küsisime endalt, kas on mingit demo veel, mida võiks proovida ja ma tõin välja enda tehtud demo,” kommenteerib loo sündi HND bassimees Tarmo Põiklik.

Aasta korraldajaks valis rokipublik Helitehase Tallinnas. “Helitehasest on saanud tõesti koht, kuhu promootorid toovad hea meelega oma välisartiste. Lisaks andis seal 2023. Aastal megashow täismajale ka ansambel HND. Tundub, et suured produktsioonid, millega artistid võtavad ju silmnähtavaid riske, siiski tasuvad ära, publik oskab hinnata sellist panustamist,” kommenteeris Aasta korraldaja võitu Rock FMi saatejuht Robert Kõrvits.

Kodumaist AASTA HÜMN võitjat ootavad ees rahalised preemiad – Eesti Autorite Ühing on välja pannud 2000 eurot ja Eesti Esitajate Liit stipendiumi summas 2000 eurot, lisaks paneb Rock FM omalt poolt välja 2000 euro eest klipireklaami mahtu.

Samuti hindame kõrgelt ka rokiskeene sündmuste korraldajaid, kes aastaringselt Rock FMi kuulajatele olulisega tegelevad. Aasta Korraldajat premeerib Rock FM 2000 euro suuruse klipireklaami mahuga.

Eesti Raskemuusika Liit paneb omalt poolt ka välja 500-eurose loomestipendiumi Rock FMi Aasta Hümni edetabelis kõige kõrgemale positsioonile jõudnud artistile, kes on Eesti Raskemuusika Liidu liige.

Aasta Hümn 2023

Eesti TOP10

 1. HND – Kõik ei saa korda
 2. OLLIE – Venom
 3. Bedwetters – Monsters
 4. DND – Endiselt on Alles
 5. The Belka – Hirm
 6. Teravmoon – Probleemid ja Pelmeenid
 7. Vennaskond – Rockerid
 8. Mandoterror – Vannutud vanne
 9. Mört – Un-Drus
 10. Külmking – Vanapagan

Välismaine TOP10

 1. Metallica – If Darkness Had A Son
 2. Linkin Park – Lost
 3. Foo Fighters – Under You
 4. Maneskin feat. Tom Morello – Gossip
 5. Lord of The Lost – Cha Cha Cha
 6. Blink 182 – One More Time
 7. The Beatles – Now and Then
 8. The Rolling Stones – Angry
 9. Bring Me The Horizon – Lost
 10. Ghost – Spillways (feat Joe Elliott)

Pressiteade, 05.01.2023