Eesti Autorite Ühing ning All Media Eesti AS lõpetavad enam kui kolm aastat kestnud kohtuvaidluse kompromissiga

Eesti Autorite Ühing (EAÜ) ja All Media Eesti AS (TV3 Grupp Eesti) jõudsid 10.mail 2022 kokkuleppele aastate 2018-2021 autoritasude üle käivas kohtuvaidluses. Lisaks allkirjastasid pooled uue lepingu aastateks 2022-2023.

Alates 2019. aastast on EAÜ ja All Media Eesti AS vahel kestnud kohtuvaidlus autoritasude maksmise üle, mille keskseks küsimuseks oli kellel lasub kohustus tasuda autoritasu All Media Eesti AS teleprogrammides ja -saadetes sisalduvate EAÜ poolt esindatud teoste edastamise eest. Pikalt kohtus olnud kaasuses saavutas EAÜ 2021. aastal Maakohtus võidu, mille järgselt kaevati otsus Ringkonnakohtusse edasi. Kohtuveskid lõpuni ei jahvatanud, sest läbirääkimised viisid poolte vahel kompromissini, mille tulemusel makstakse autoritele 2018-2021. aasta eest autoritasud ning All Media Eesti AS sõlmib EAÜ-ga lepingu perioodiks 2022-2023.

EAÜ tegevjuhi Mati Kaalepi sõnul on äärmiselt oluline, et saame All Media Eestiga ühiselt edasi minna, lõpetada aastaid kestnud kohtuvaidluse ning suunata oma energia vaidlemise asemel valdkonna arendamisesse. „Hea meel on tõdeda, et saame alustada kohe ühise koostööprojektiga, mis toetab Eesti autoreid, heliloojaid ja muusikuid ning mille läbi sünnib palju uut eestikeelset muusikat. Nimelt, EAÜ paneb välja lauluvõistluse peaauhinna toetades võiduloo autoreid 10 000 euroga“, sõnas Kaalep.

“Täname EAÜ juhtkonda konstruktiivsete läbirääkimiste ja koostöö eest. Tunneme rõõmu, et uut perioodi saame alustada ühiselt teleaasta suurima muusikasündmusega, mis toetab Eesti autoreid – nii muusika loojaid kui ka esitajaid. Nimelt kuulutas TV3 10. mail avatuks uue suure lauluvõistluse, kus hakkavad kõlama just uued eestikeelsed laulud, mida esitavad tuntud ja armastatud lauljad. Sügisel TV3 vaatajateni jõudev suursaade on pühendatud popmuusikalegendile Jaak Joalale ning kannab nime: Jaak Joala nimeline uute eestikeelsete laulude võistlus “Uus laul 2022”,” kommenteeris All Media Eesti juhatuse liige Signe Suur.

Eesti Autorite Ühingu veebileht kasutab parema veebilehitsemise kogemuse pakkumiseks küpsiseid.