Laulukirjutajate laager tõstab fookusesse autorite emakeelse loomingu

30. aprillist 4. maini toimub Tartus rahvusvaheline loomelaager Nordic/Baltic Songwriters Summit. Registreerumise esimene voor on avatud 7. märtsini.

Laager pühendub laululoojate professionaalsete oskuste arendamisele, seades fookusesse laulude kirjutamise autorite emakeeles. Sündinud laule tutvustatakse publikule workshop’i-laadsel esitluskontsert 4. mail, mis on ühtlasi autorilaulufestivali Mailaul avapäev.

Loomelaagri algataja ja juhi Juhani Jaegeri sõnul on laagri üks eesmärke hoida popmuusikas kultuurilist mitmekesisust ning vältida anglikaniseerumit. “Inglise keele laialdase kasutamise asemel on tunduvalt värvikam on kirjutada laulule koos teisest keeleruumist co-writer’iga kohe mitmes keeles tekstid. See võimaldab laulul jõuda mõlema maa publikuni nende emakeeles”, võtab Jaeger kokku projekti tagamaa.

Laagris kasutatavaks metoodikaks on voog-kirjutamine koos soovitavalt teisest rahvusest co-writer’iga. Moderaatoritena löövad kaasa Annika Fehling (Rootsi) ja Brett Perkins (USA/Taani). Perkins, kes on korraldanud loomelaagreid Listening Room Songwriting Retreat juba üle 15 aasta, toob laagri juures esile vabanemise autori harjumuspärastest raamidest. “Co-writing avab laululoojale uusi perspektiive ja õpetab kohandama loomeprotsessi kaasautoriga”, nandib Perkins.

Kevadel Tartus toimuvaga sarnased laagrid leiavad koostöös partnerfestivalidega aset ka Visbys 15.-17. augustil ja Kopenhaagenis 27.-30. augustil. Nagu Tartus, nii ka partnerlinnades järgneb laagrile autorilaulufestival. 

Nordic/Baltic Songwriters Summitile panid 2015. aastal alusel kolm põhjala autorilaulufestivali – Mailaul, Visbyfestivalen ja Copenhagen Songwriters Festival. Esimeses Tartus toimunud laagris osalesid laululoojad Taanist, Eestist, Suurbritanniast, USA-st, Rootsist, Norrast ja Ukrainast.

***
Lisainfo:

Juhani Jaeger: info@songwriterssummit.eu

FB sündmus: www.facebook.com/EstoniaSongwritersRetreatNordicBalticSummit

 

projekti taust: songwriterssummit.eu