Riigikogu kiitis heaks seaduseelnõu, millega uuendati loomeinimestele erakopeerimise eest makstava hüvitise põhimõtteid

16. detsembril võttis Riigikogu vastu autoriõiguse seaduse muutmise seaduse eelnõu (233SE), millega kaasajastati nn tühja kasseti tasu kogumise süsteemi ehk autoritele, esitajatele ja fonogrammitootjatele makstavat hüvitist, kui nende teoseid, esitusi ja fonogramme kopeeritakse isiklikuks kasutamiseks. Uuendusena hakatakse tühja kasseti tasu jagama ka filmi esmasalvestuse tootjatele. Salvestusseadmelt kogutava tasu määr hakkab olema vahemikus 3–8 eurot ja salvestuskandjalt kogutava tasu määr vahemikus 0,03–4 eurot. Autoriõiguse seadusesse sisse viidud muudatused olid vajalikud, et kehtestada modernne ja paindlik tasu kogumise süsteem, mis võimaldaks õiglast tasu koguda ka näiteks nutiseadmetelt.

Vastav seadusemuudatus jõustub 01. aprillil 2021. Kuid enne seda on veel vaja, et Vabariigi Valitsus võtaks vastu määruse, millega kehtestatakse  salvestusseadmete ja -kandjate loetelu, millelt seda tasu kogutakse ja nendelt kogutava tasu määrad.

Kõlab uskumatult, aga kõik Riigikogu erakonnad, nii koalitsioonist kui opositsioonist, seisid ühiselt selle eest, et nn tühja kasseti tasu kogumise süsteem muutuks loomeinimestele oodatud suunas.

Eriline tänu teile Aadu Must, Heidy Purga, Helle- Moonika Helme, Siim Pohlak, Signe Kivi, Viktoria Ladõnskaja- Kubits, Katri Raik, Jaak Valge, Kristina Šmigun- Vähi, Marko Šorin, Indrek Saar, Tarmo Kruusimäe, Üllar Saaremäe, Raimond Kaljulaid, Raivo Aeg, Tõnis Lukas.

Eesti Autorite Ühingu veebileht kasutab parema veebilehitsemise kogemuse pakkumiseks küpsiseid.