Rahvusvahelist muusikapäeva tähistatakse 1. oktoobril

Iga aasta 1. oktoobril tähistatakse üle maailma rahvusvahelist muusikapäeva.

Rahvusvaheline muusikapäev sai alguse 1975. aastal Rahvusvahelise Muusikanõukogu (IMC) algatusel. IMC on UNESCO (Ühinenud Rahvaste Organisatsioonile hariduse, teaduse ja kultuuri alal) all tegutsev rahvusvaheline organisatsioon, mis pühendub muusika edendamisele ja arendamisele. IMC loodi 1949. aastal eesmärgiga edendada muusikaharidust ja kultuuri kõikjal maailmas.

Rahvusvahelise muusikapäeva traditsiooni algatas ligi 50 aastat tagasi Rahvusvahelise Muusikanõukogu tollane president, legendaarne viiuldaja Yehudi Menuhin, kes kutsus sellel tähtpäeval üles meenutama, milline koht on muusikal meie kultuuris ja igapäevases elus. See päev propageerib muusikaharidust ja kultuuri ning rõhutab muusika võimet tuua inimesed kokku, sõltumata nende taustast ja keelest.

Rahvusvahelisel muusikapäeval toimub erinevaid kontserte ka üle Eesti. Vaata muusikapäeva ürituste ajakava siit. Muusikapäev kulmineerub õhtuse muusikapreemiate tseremooniaga, kus Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja Muusikanõukogu tunnustavad muusikuid ning annavad üle preemiaid.

Mõnusaid muusikaelamusi!

Eesti Autorite Ühingu veebileht kasutab parema veebilehitsemise kogemuse pakkumiseks küpsiseid.