Eesti Autorite Ühing ja Music Estonia jätkavad ekspordifondiga

Eesti Autorite Ühing ja Music Estonia jätkavad ekspordifondiga, mille kolmas voor on mahuga 45 000 eurot.

Fondi eesmärgiks on toetada Eesti artistide ja muusikavaldkonna professionaalide osalemist rahvusvahelistel esitlusfestivalidel ja nende raames toimuvatel konverentsidel. Fond on avatud 22. märtsist.

2023. aasta ekspordifondi voorust saab toetust taotleda automaatselt neljale festivalile – Reeperbahn, WOMEX, Eurosonic Noorderslag ja jazzahead!. Oodatud on ka selgelt põhjendatud taotlused teistele tunnustatud esitlusfestivalidele. Lisaks ekspordifondi mahule on tõusnud ka piirmäärad. Toetuse suurus ühe kollektiivi ja ürituse kohta on kuni 1400 eurot Euroopas ja kuni 1900 eurot mujal maailmas. Fond on avatud aasta lõpuni või kuni fondi vahendite lõppemiseni.

Ühe festivali raames toetatakse lisaks programmi pääsenud esinejatele ja nende reisiseltskonnale maksimaalselt kuni viie muusikavaldkonna professionaali kulusid. Dubleerimise vältimiseks eelistatakse neid projekte, mis ei ole oma osalemiseks juba teistest riiklikest toetusprogrammidest tuge saanud ja toetuste jagamisel võetakse aluseks valdkonna professionaalide võimalikult laiapõhjaline toetamine.

Täpsemalt taotlemise kohta saad lugeda siit.