Eesti Autorite Ühingu uue tegevjuhina asub tööle Mati Kaalep

Eesti suurimat MTÜ-d, üle 5000 muusika-, kujutava kunsti ja audiovisuaalteose autorit esindavat Eesti Autorite Ühingut asub 8. märtsist juhtima Mati Kaalep.

Mati Kaalepi sõnul on EAÜ ligi kolm aastakümmet andnud autoritele kindlustunde ja võimaluse tegeleda loominguga, seistes nende õiguste eest tugeva ja usaldusväärse partnerina. “Soovin, et EAÜ pakuks sarnast kindlustunnet ka tulevikus, astudes seejuures sammu edasi ka organisatsiooni ja autoritele pakutava teenuse arengus,“ lisas Kaalep. 

EAÜ juhatuse esimees Vaiko Eplik kinnitab, et järske muudatusi ei ole kavas: “Hetkel ei ole EAÜ-l plaani oma tegevuste portfelli mitte laiendada, kuivõrd pakkuda nii autoritele kui ka teoste kasutajatele mugavamat ja tõhusamat teenust.” 

“Ootame kogu juhatuse ja tegevmeeskonnaga uut energiat ja värskeid lahendusi, mida tegevjuhi vahetus endaga toob,” on Eplik ootusärev. 

Mati Kaalep siirdub EAÜ-sse Riigikantselei Euroopa Liidu sekretariaadist. Varasemalt Kultuuriministeeriumi audiovisuaalnõunikuna ja advokaadibüroos VARUL (praeguse nimega TGS Baltic) advokaadina töötanud Kaalepil on õigusteaduste bakalaureusekraad Tartu Ülikoolist ning õiguse ja tehnoloogia magistrikraad Tilburgi ülikoolist Hollandis.

EAÜ põhitegevuseks on teoste kasutajatelt muusika-, kujutava kunsti ja audiovisuaalkunsti autoritele autoritasu vahendamine.

1993. aastast EAÜ tegevdirektorina tegutsenud Kalev Rattus siirdub pärast ametist lahkumist pensionile.

Pressiinfo:
Teele Tiru
Juhiabi
tel. 668 4360
teele@eau.org

Eesti Autorite Ühingu veebileht kasutab parema veebilehitsemise kogemuse pakkumiseks küpsiseid.