Kampaania Ukraina toetuseks – #CreatorsforUkraine

EAÜ on alates sõjategevuse algusest 24. veebruaril olnud suhtluses naaberriikide ning rahvusvahelisi autoreid ühendavate organisatsioonidega. Esimestel päevadel koostati Baltiriikidega ka ühine pöördumine CISACile, et meie ühist sõjavastast meelsust ja seisukohta väljendada.

Tänaseks on toimunud koosolek, mille järgselt on CISAC (Rahvusvaheline Autorite ja Heliloojate Seltside Konföderatsioon) koos teiste partnerorganisatsioonidega otsustanud luua kampaania #CreatorsforUkraine, toetamaks Ukrainat kolmes põhilises suunas:

1. toetusfond sõjas kannatanutele;
2. artistide/autorite koondamine sõjavastaste avalduste tegemiseks;
3. Ukraina kultuuri toetamine selleks ettenähtud muusikalistide kaudu.

Toetamaks Ukraina autoreid, algatas CISAC 2022. aasta märssis koostöös 228 partnerorganisatsiooniga ülemaailmse algatuse “Songs for Ukraine”, mille eesmärgiks on juhtida tähelepanu Ukraina autorite teostele digitaalsete platvormide, ringhäälingu ja muude teenuste kaudu. Selle abil suurendatakse Ukraina loomekogukonna autoritasude voogu. Projekti mõtles välja Ungari autorite ühing Artisjus osana algatusest millega kogutakse raha ja toetust autoritelt üle maailma.

 CISACi president ja Abba kaasasutaja Björn Ulvaeus kutsub platvorme ja ringhäälinguorganisatsioone käesoleva kampaaniaga ühinema ning tegema kõik endast oleneva, et seda toetada.

Esialgse artikli ning muusikalistid kuulamiseks, leiab siit: https://www.cisac.org/Newsroom/news-releases/songs-ukraine-play-promote-and-share-ukrainian-culture-works.

Eesti Autorite Ühingu veebileht kasutab parema veebilehitsemise kogemuse pakkumiseks küpsiseid.