Autoreid ühendavad organisatsioonid mõistavad Ukraina vastase agressiooni hukka

Rahvusvaheline Autorite ja Heliloojate Seltside Konföderatsioon (CISAC) ning Euroopa autoreid ühendav organisatsioon (GESAC) mõistavad üheselt hukka Vene valitsuse jõhkra kallaletungi Ukrainale.

Eile saadetud CISACi pöördumises ollakse mõteteis oma kolleegide ja partneritega kes, jättes oma kodud, peavad otsima peavarju ning võitlema tänavatel oma riigi ja vabaduse kaitseks. Väljendatakse uskumust, et valitsema peab rahu ning julgustatakse pidama dialoogi ning läbirääkimisi. Igakülgset abi on lubanud osutada ka GESAC.

Ukraina autorite ühing UACRR tänab oma avalikus pöördumises rahvusvahelist kogukonda toetuse eest, aga palub artistidel tühistada eelseisvad üritused Venemaal, mõistmaks hukka sõda ning vägivalda.

Eesti Autorite Ühing on avaldanud solidaarsust ning tuge Ukraina autorite ühingule UACRR, Ukraina autoritele ning kogu Ukraina rahvale. Samuti on EAÜ aktiivses suhtluses oma Balti kolleegidega ning autorite ühinguid koondava rahvusvahelise katusorganisatsiooniga CISAC, et leida võimalusi Ukraina toetamiseks.

Eesti Autorite Ühingu veebileht kasutab parema veebilehitsemise kogemuse pakkumiseks küpsiseid.