Spordiüritused

Litsentsileping muusikateoste avalikuks esitamiseks spordiüritusel tuleb sõlmida vähemalt 2 tööpäeva enne ürituse toimumist.

Kui spordiüritusel leiab aset elav esitus (esineb bänd või artist), tuleb kindlasti lisaks finantsaruandele esitada ka repertuaariaruanne.

Sõlmi avaliku esituse leping
Loe edasi

Litsentsitasu arvestatakse ürituse sissepääsu- ja/või osavõtutasuna saadud sissetuleku pealt.

Kui üritusel on kontsertosaKui üritusel ei ole kontsertosa
2,5% spordiürituse sissepääsu- ja/või osavõtutasust (ilma käibemaksuta), kuid mitte vähem kui 25 € ürituse ühe päeva eest1) 0,5% spordiürituse sissepääsutasust või osavõtutasust (ilma käibemaksuta), kuid mitte vähem kui 10 € ürituse ühe päeva eest
2) 10 € spordiürituse ühe päeva eest, kui üritus on ilma osavõtutasuta ja ka sissepääs on tasuta

Kõik bartertehingute kaudu jagatud piletid arvatakse sissepääsutasu hulka ning nende puhul võetakse litsentsitasu arvutamisel aluseks piletite keskmine müügihind.

Tasuta jagatud piletid, mille kogus moodustab enam kui 10% ürituse piletite koguarvust, arvatakse sissepääsutasu hulka ning nende puhul võetakse litsentsitasu arvutamise aluseks piletite keskmine müügihind.

NB! Siinsed litsentsitasu määrad ei sisalda vastavalt käibemaksuseadusele EAÜ lisatavat käibemaksusummat, mis arvutatakse EAÜ vahendustasult ja tuuakse EAÜ esitataval arvel välja eraldi reana.

Spordiürituse lepingu näidis
.pdf

EAÜ avaliku esituse litsentseerimise osakonna kontaktisikud

Reili Järvalt

Muusikateoste avalik esitus (piirkond Tallinn) restoranid, poed, litsentseerimine

Marika Plooman

Muusikateoste avalik esitus (vabariik v.a Tallinn) kontserdid, KOV-id litsentseerimine

Placeholder

Tõnu Kaumann

Tallinna lepingute haldur