Spordiüritused

Litsentsileping muusikateoste avalikuks esitamiseks spordiüritusel tuleb sõlmida vähemalt 2 tööpäeva enne ürituse toimumist.

Litsentsitasu suurus sõltub sellest, mis laadi spordiüritusega on tegemist – kas tegemist on üritusega, kus muusika on vastava spordiala juures kohustuslik komponent (nt iluuisutamine, iluvõimlemine, võistlustants, tantsuvõistlus) või mitte. Samuti sõltub litsentsitasu sellest, kas spordiüritusel kõlab muusika vaid taustamuusikana või toimub kontsertosa ehk elav esitus. Litsentsitasu arvestatakse ürituse sissepääsu- ja/või osavõtutasuna saadud sissetuleku pealt.

Kui spordiüritusel ei ole kontsertosa
1) 0,5% spordiürituse sissepääsutasust või osavõtutasust (ilma käibemaksuta), kuid mitte vähem kui 10 € ürituse ühe päeva eest
2) 10 € spordiürituse ühe päeva eest, kui üritus on ilma osavõtutasuta ja ka sissepääs on tasuta
Kui tegemist on spordiüritusega, kus muusika on vastava spordiala juures kohustuslik komponent (nt iluuisutamine, iluvõimlemine, võistlustants, tantsuvõistlus) või spordiüritusel on kontsertosa
2,5% spordiürituse sissepääsu- ja/või osavõtutasust (ilma käibemaksuta), kuid mitte vähem kui 25 € ürituse ühe päeva eest

Kõik bartertehingute kaudu jagatud piletid arvatakse sissepääsutasu hulka ning nende puhul võetakse litsentsitasu arvutamisel aluseks piletite keskmine müügihind.

Tasuta jagatud piletid, mille kogus moodustab enam kui 10% ürituse piletite koguarvust, arvatakse sissepääsutasu hulka ning nende puhul võetakse litsentsitasu arvutamise aluseks piletite keskmine müügihind.

NB! Siinsed litsentsitasu määrad ei sisalda vastavalt käibemaksuseadusele EAÜ lisatavat käibemaksusummat, mis arvutatakse EAÜ vahendustasult ja tuuakse EAÜ esitataval arvel välja eraldi reana.

Kui spordiüritusel leiab aset elav esitus (esineb bänd või artist), tuleb kindlasti lisaks finantsaruandele esitada ka repertuaariaruanne.

Spordiürituse lepingu näidis
.pdf
Spordiürituse lepingu näidis, kus muusika on kohustuslik komponent
.pdf
Sõlmi avaliku esituse leping
Loe edasi

EAÜ avaliku esituse litsentseerimise osakonna kontaktisikud

Placeholder

Tõnu Kaumann

Muusikateoste avalik esitus (piirkond Tallinn)