Transpordivahendid

Reisilaevad

Laevade toitlustuskohtades, baarides (sh pubi, lounge jms) ja klubides esitatav elav- ja taustamuusika litsentsitasu sõltub sellest, mitu restorani, kohvikut, baari, diskoteeki jms kohta laevas on.

Laevadel kõlava muusika puhul ei olene tasumäära suurus sellest, kas tegemist on elava- või taustamuusikaga.

Ühelt kohaltTeiselt kohalt täiendavaltKolmandalt ja igalt järgnevalt kohalt täiendavalt
ÖöpäevasÖöpäevasÖöpäevas
6,00 €4,00 €2,00 €

Taustamuusika – muusika, mille ettekandmisel lepingus märgitud ettevõtte asukohas ei osale muusika esitaja(d), vaid mida kantakse ette ainult mis tahes tehnilise vahendi või protsessi (raadio, televiisor, internet jne) vahendusel.

Elav muusika – muusika, mis on ette lauldud, mängitud või mõnel muul viisil vahetult ehk elavas esituses või ka fonogrammi vahendusel (nt karaoke).

Lisaks lisandub hinnale laeva muudes kohtades (nt poodides, kajutites, koridorides, liftides, lastetubades jt kohtades) esitatava taustamuusika ööpäevane litsetnsitasu, mis on 10€ ööpäeva kohta laevas.

Antud litsentsitasu määrad ei kehti tasuliste kontsertide, show- ja teatrietenduste kohta. Nende korraldamisel lepitakse litsentsitasu suuruses eraldi kokku.

Eesti sise- või territoriaalvetes sõitvad laevad

Litsentsitasu suurus 0,89 € päevas iga laeva pealt või 19.17 € kuus iga laeva pealt, juhul kui Litsentsisaaja ei esita EAÜ-le aruannet, kus on märgitud mitmel päeval on vastaval kuul muusikat esitatud.

NB! Siinsed litsentsitasu määrad ei sisalda vastavalt käibemaksuseadusele EAÜ lisatavat käibemaksusummat, mis arvutatakse EAÜ vahendustasult ja tuuakse EAÜ esitataval arvel välja eraldi reana.

Antud litsentsitasu määrad kehtivad 1. jaanuarist 2024 kuni 31. detsembrini 2024.

Eesti sise- või territoriaalvetes sõitvate laevade lepingu näidis
.pdf

Bussid

Litsentsitasu suurus on:

  • 6,39 € kuus autobussi pealt, kus on 20 või rohkem istekohta
  • 3,20 € kuus väikebussi pealt, kus on vähem kui 20 istekohta

NB! Siinsed litsentsitasu määrad ei sisalda vastavalt käibemaksuseadusele EAÜ lisatavat käibemaksusummat, mis arvutatakse EAÜ vahendustasult ja tuuakse EAÜ esitataval arvel välja eraldi reana.

Bussi lepingu näidis
.pdf
Sõlmi avaliku esituse leping
Loe edasi

EAÜ avaliku esituse litsentseerimise osakonna kontaktisikud

Reili Järvalt

Avaliku esituse litsentseerimise osakonna juht

Siim Jõgioja

Muusikateoste avalik esitus (piirkond Tallinn) elav esitus, kontserdid, litsentseerimine